Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na cykl prelekcji z zakresu nauk geograficznych w nowym roku akademickim 2017/2018.

Spotkania będą się odbywać w drugie czwartki miesiąca o godzinie 1700 w sali nr 3 w budynku Collegium Geographicum (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, ul. B. Krygowskiego 10, Poznań). Na prelekcjach zaproszeni goście będą przedstawiać wyniki prowadzonych przez siebie prac badawczych, a także dzielić się wrażeniami z wypraw badawczych i podróży. Proponowana tematyka wykładów jest zróżnicowana i z pewnością zainteresuje nie tylko przedstawicieli środowiska naukowego, ale także nauczycieli, uczniów i studentów chcących poszerzyć wiedzę z zakresu geografii.

Pierwszy wykład wygłoszony przez dr Cezarego Mądrego pt.: „Wielka geopolityka a małe parapaństwa w przestrzeni postradzieckiej” odbędzie się w czwartek 12 października, o godzinie 1700.

Aktualnych członków oraz osoby zainteresowane pracami PTG serdecznie zapraszamy na zebranie oddziału, które odbędzie się po wykładzie, w dniu 12 października o godzinie 1800. Liczymy na Państwa niezawodną obecność.