Geopraktyki

Magdalena Kugiejko

pracuje jako adiunkt w Katedrze Turystyki i Rekreacji na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, pełni rolę Koordynatora ds. współpracy ze szkołami, odpowiada za promocję Wydziału, bierze udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolski – Liga Geograficzna.

Obszar zainteresowań badawczych skupia się wokół wyzwań związanych z zarządzaniem ruchem turystycznym na Spitsbergenie (tj. identyfikacja ruchu turystycznego, preferencje turystów). Działalność naukowo-badawczo–popularyzatorska obejmuje również szereg działań koordynatorskich tj. opiekun naukowy Projektu GEOpraktyki, który corocznie otrzymuje wyróżnienia a w 2017 roku otrzymał nagrodę „Wyprawa Roku”, w konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego (StRuNa), Festiwal Dni Turystyki.

Kreatywność to jej drugie imię. Bardzo dobrze czuje się też w roli organizatora wydarzeń mając na swoim koncie realizację nagradzanych przez FUND_AKCJĘ UAM czy KOWADŁO 2.0 spotkań z młodzieżą.Za cenne doświadczenie uznaję możliwość uczestnictwa w projekcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Liderzy w zarządzaniu uczelnią” realizowanego na Uniwersytecie w Aalborg w Danii. Pasjonuje się podróżami, jak sama przyznaje jej plecak jest zawsze spakowany, bo nigdy nie wiadomo czy nie pojawi się pomysł, żeby pojechać w ukochane góry.

Dominika Dudziak – mówią na nią wieczna studentka! Stwierdziła, że po co robić w życiu coś, co nie daje Ci 100% szczęścia i satysfakcji, dlatego zmieniając kilka kierunków znalazła ten wymarzony jakim jest Turystyka i Rekreacja. Podróże to jej największa pasja!

Urszula Piątkowska – studentka geologii zafascynowana podróżami, szczególnie tymi niekonwencjonalnymi, nie boi się srogich warunków oraz braku wygód. Lato spędza na końskim grzbiecie, a zimę wśród ośnieżonych gór. Ciekawska istota zadająca setki pytań, a w wolnych chwilach można zobaczyć ją jak biega z mieczem po lesie – to hobby zwane larpem, nie choroba psychiczna.

Weronika Górna – studentka geografii o specjalności hydrologia, meteorologia i klimatologia. Dawno, dawno temu zobaczyła na niebie przepiękne chmury (teraz już wie, że były to mammatusy) i tak o to rozpoczęła się jej przygoda z meteo. Na co dzień pilna studentka, która wieczory spędza z Johnem Grishamem (oczywiście w wydaniu papierowym) i dobrą muzyką. Uwielbia podróżować.

Kacper Otto – wiecznie zabiegany i spóźniony. Aby mieć trochę więcej czasu połączył swoją pasję z kierunkiem studiów, dlatego jest studentem Turystyki i Rekreacji. Na swoim koncie ma już prawie wszystkie kraje Europy. Jego ulubionym środkiem transportu jest autostop. W tym roku jego celem jest odwiedzenie 20 państw. Choć w Brazylii jeszcze nie był, codziennie trenuje Brazylijskie Jiu Jitsu. Mimo sportowego trybu życia uwielbia dużo i dobrze zjeść.