Bal Wiedeński

W dniu 10 lutego 2018 roku w budynku Collegium Geographicum odbył się Bal Wiedeński celebrujący obchody 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Rok Polskiej Geografii. Był to dziesiąty z kolei bal zorganizowany na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM po przeniesieniu z centrum Poznania na kampus uniwersytecki na Morasku. W balu uczestniczyli nie tylko geografowie, bowiem od lat jest on otwarty dla całej społeczności uniwersyteckiej i osób zaprzyjaźnionych z wydziałem.

Nieformalna atmosfera, występy taneczne, konkursy, występ śpiewaczki operowej, doskonała muzyka i szereg innych atrakcji sprzyjały świetnej zabawie, integracji i ciekawym rozmowom. Tak przyjemny koniec karnawału zagwarantował uczestnikom zespół geografów – organizatorów balu: dr Urszula Kaczmarek, dr Sylwia Bródka i prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek.

Jednym z punktów kulminacyjnych balowej nocy było przemówienie Przewodniczącej Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego – prof. UAM dr hab. Małgorzaty Mazurek, która zarysowała historię Towarzystwa, a także przybliżyła uczestnikom inicjatywy podejmowanie przez oddział w Roku Polskiej Geografii. Słodkim zwieńczeniem celebrowania 100-lecia PTG był poczęstunek jubileuszowym tortem.

Fotografie: Marcin Jaroszewski, Zuzanna Kaczmarek