Martyna Olkowska

Tytuł magistra zdobyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych w specjalności Hydrologia z meteorologią i klimatologią. W pracy magisterskiej opisała unikalny klimat Mierzei Łebskiej na terenie Słowińskiego Parku narodowego. Jako kierownik Sekcji Meteorologii Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. S. Pawłowskiego prowadziła badania m.in. na obozach naukowych na wyspie Wolin. Studiowała również na Università degli Studi Federico II w Neapolu, na wydziale Dipartimento di Scienze della Terra odbywając praktyki terenowe na Capo Miseno, w Torregaveta oraz na Wezuwiuszu.

Jest nauczycielem dyplomowanym, uczy w jednym z najbardziej renomowanych poznańskich liceów oraz posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w programie International Baccalaureate przygotowującym do matury międzynarodowej z geografii. Wychowała i doprowadziła do sukcesów licznych finalistów i laureatów Olimpiady Geograficznej. Zajęcia prowadzi z  iście włoskim temperamentem. Za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

Z zamiłowania kwalifikowany pilot wycieczek, technik BHP, sternik jachtowy oraz florystka, ze skłonnością do bukieciarstwa i plecenia wianków. Najlepiej czuje się w lesie, w ogrodzie, wśród kwiatów, dlatego można ją spotkać na podmiejskich wycieczkach pyrkawką. Kiedy nie podróżuje, lubi zaczytać się w mafijnych kryminałach.