Okiem młodego badacza – odkrywamy georóżnorodność Indonezji z GEOpraktykami

GEOpraktyki to interdyscyplinarny projekt naukowy skupiający studentów i doktorantów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Głównym celem projektu jest skrócenie dystansu, przełamanie stereotypów, osiągnięcie nieosiągalnego i rozwój w dziedzinie nauk geograficznych.

W 2022 roku grupa studentów i doktorantów VII edycji GEOpraktyk wzięła udział w niesamowitej podróży do Pacyficznego Pierścienia Ognia, gdzie prowadziła własne badania przemierzając wyspy Indonezji. Głównym celem tej edycji projektu było poznanie niezwykłej różnorodności tego kraju, także w aspekcie sektora turystycznego.

Podczas wykładu zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonych badań, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu różnorodności kulturowej i religijnej na ofertę turystyczną obszaru badań, oceny możliwości rozwoju turystyki aktywnej na przykładzie turystyki wulkanicznej oraz różnorodności dziedzictwa kulturowego Indonezji i pamiątek turystycznych. Ponadto uczestnicy wzbogacili całą prezentację o podstawowe informacje dotyczące geostanowisk UNESCO z geoparków, warunków meteorologicznych oraz trzęsień ziemi, które są istotne dla tego regionu świata.