Radosław Nawrot

Fot. Adam Ciereszko

Mieszkam w Poznaniu. Jestem z wykształcenia prawnikiem, a pracuję jako dziennikarz, zwłaszcza sportowy. Pisuję jednak na wszystkie tematy, które mnie pasjonują. Poza sportem są to także historia, geografia, film, a już zwłaszcza przyroda i zoologia. Jestem uczestnikiem i zwycięzcą teleturnieju „Wielka Gra” z tematu „Zwierzęta wysp świata”. Tak, wszystkich wysp świata – od Tasmanii aż po naszą wyspę Wolin.

Napisałem już kilka książek, w tym powieść „Szachownica”, która została wyróżniona w konkursie literackim Wydawnictwa Miejskie Posnania i Fundacji Rozwoju Miasta Poznania na powieść o powstaniu wielkopolskim. Książka ukazała się w maju 2020 roku. W 2021 roku ukaże się wydana własnymi siłami książka o Australii zatytułowana „Australia, no worries!”. Pierwszy tom poświęcony będzie Tasmanii.

Jestem też autorem książek o Lechu Poznań: „Okoń” (fabularyzowana biografia Mirosława Okońskiego) i „Najsłynniejsze mecze Lecha Poznań”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa RedBox w 2012 roku. W 2008 roku opracowałem także serię komiksów „Słynni polscy olimpijczycy”, a wcześniej – zbioru najlepszych cytatów z komentatorów sportowych „Słońce zachodzi za wschodnią trybuną stadionu”, które kolekcjonowałem przez kilkanaście lat. Napisałem albumy o Lechu Poznań, Bayernie Monachium i Ajaxie Amsterdam, a także polskich piłkarzach – Robercie Lewandowskim, Jakubie Błaszczykowskim i Kamilu Gliku. Współtworzyłem również poświęconą Lechowi Encyklopedię Piłkarską Fuji pod redakcją Andrzeja Gowarzewskiego, a także nietypowy przewodnik po Poznaniu „Do it in Poznań! Zrób to w Poznaniu”

Uwielbiam podróżować po świecie. Odwiedziłem około 100 krajów świata, w tym kilkukrotnie Australię.