Serdecznie dziękujemy za współpracę i uczestnictwo w zebraniach Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego w kończącym się roku akademickim.

Minęła pierwsza połowa wyjątkowego roku 2018 – Roku Polskiej Geografii i 100-lecie utworzenia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W obchody roku jubileuszowego aktywnie włączył się także Oddział Poznański PTG realizując, poza stałym cyklem prelekcji, różnorodne inicjatywy przedstawione w zakładce 100-lecie PTG.

Od października wznawiamy cykl prelekcji z zakresu nauk geograficznych, na których zaproszeni goście przedstawiać będą wyniki swoich prac badawczych oraz podzielą się wrażeniami z ekspedycji i podróży.

W związku z trwającym okresem wyjazdów wakacyjnych przypominamy o trwającej akcji „100-lecie PTG w 100 krajach”. Akcja polega sfotografowaniu się z jubileuszowym plakatem w krajach, które będą Państwo odwiedzać. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone na jubileuszowej wystawie oraz na stronie internetowej PTG. Zdjęcia wraz z opisem prosimy wysyłać na adres: ptg@amu.edu.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://ptgeo.org.pl/100-lat-ptg/100-lecie-ptg-w-100-krajach/

Życzymy Państwu wielu chwil wakacyjnego odpoczynku, okazji do regeneracji sił w dobrym towarzystwie, ciekawych spotkań i mnóstwa krajoznawczych wrażeń.