Prelegenci: Geopraktyki 2023

Natalia Oniszczuk – absolwentka kierunku turystyka i rekreacja, która na słowo „podróże” dostaje szaleństwa, świat penetruje głównie pieszo. Jest niepoprawną optymistką i miłośniczką wszelkich żelków. Ta ekstremalna zwolenniczka przemieszczania się, studiowała turystykę m.in. na uniwersytecie w Atenach, a wycieczki górskie prowadziła w odległej Ameryce. Natalia to niespokojny duch uwielbiający Sudety i wełnę merino. Część swojego wolnego czasu poświęca młodzieży: z powodzeniem prowadzi zajęcia z technik przetrwania i gier terenowych. Natalia podróżuje i żyje zgodnie z zasadą: „z miejsc, które zwiedzam zabieram zdjęcia, a zostawiam ślady stóp”.

Szymon Świątek – doktorant w Szkole Doktorskiej UAM, ma słabość do roślin doniczkowych oraz psów rasy west highland. Oprócz tego uwielbia podróżować i odkrywać na nowo wcześniej odwiedzone miejsca. Wyznaje zasadę, że dobry dzień to ten rozpoczęty z kawą! Na WNGIG Szymon jest doktorantem; bada m.in. trzęsienia ziemi i ich geologiczny oraz historyczny zapis. Jego zainteresowania naukowe to również geologia sądowa i geologia medyczna. Oprócz tego swój czas poświęca na drugi kierunek studiów – analitykę kryminalistyczną i sądową. Kocha zarówno morze, jak i góry.

Zofia Grajek – studentka geografii ze specjalnością hydrologia, meteorologia i klimatologia, obecnie pisze pracę magisterską o wietrze halnym. Jej największą pasją ostatnio jest eksploracja lodowców, ciężko ją od nich oderwać. Kocha góry, ryzyko, puch i śnieg, dlatego od 4. roku życia jeździ na snowboardzie i nartach. Nie boi się nowych wyzwań, dlatego od trzech lat morsuje, najlepiej przy świetle księżyca. Nie tylko chłodem, górami i lodowcami żyje Zosia. Uwielbia kolekcjonować skały i minerały. Ma słabość do dobrej kawy, słodyczy i barszczu.