Celebrujemy Rok Pawła Edmunda Strzeleckiego!

Z tej okazji zapraszamy na na wykład dra Włodzimierza Żukowskiego pod tytułem Wczesne horyzonty antropologii w australijskich podróżach Strzeleckiego.

Termin: 6 października 2023, godz. 17:00;
Miejsce: Poznań, Mielżyńskiego 27/29, I piętro

Zapraszają: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk (Komisja Etnograficzna Wydziału II Historii i Nauk Społecznych i Komisja Geograficzno-Geologiczna Wydziału III Matematyczno-Przyrodniczego) oraz Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Jednocześnie Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zapraszają na konferencję naukową pt. Paweł Edmund Strzelecki (1797–1873). Wielki podróżnik i odkrywca z Wielkopolski w 150. rocznicę śmierci.

Konferencja odbędzie się 5 października 2023 roku o godz. 9:30 w Sali Posiedzeń PTPN.

Program konferencji (klik)

Wydarzenie dofinansowane przez Fundację Zakłady Kórnickie i Starostwo Powiatowe w Poznaniu.